Rezervasyon Yap
Otel
Giriş ve Çıkış Tarihi
Yetişkin
Ücretli Çocuk
(6-12)
Bebek
(0-5)

Orman Terapisi

Orman Terapisi

Sağlık Sizi Bekliyor

Bir yaprağın sesini duyabilir misiniz?
Bir ağaca uzun uzun dokunmanın hazzına en son ne zaman eriştiniz?
Ormanda bir patika, insanı daha sağlıklı bir hayata götürebilir mi dersiniz?
İsterseniz şöyle soralım; ormanın ruhsal olduğu kadar bedensel sağlığınıza da faydalı olduğunun bilimsel olarak kanıtlandığını biliyor musunuz?

Shinrin Yoku … Forest Bathing ya da Orman Terapisi…

Hangi adı kullanırsanız kullanın, artık doğayı ve ormanı daha önce hiç olmadığı şekilde deneyimleyeceksiniz. Modern hayatın getirdiği kötü etkilerden, öze dönerek arınacaksınız. Uzman rehberlerimiz eşliğinde, Orman Terapisi’nin size ve hayatınıza sunduğu bütün değerlerden faydalanmak için NG Sapanca’ya davetlisiniz

Dünden Bugüne "Orman Terapisi"

Japonya’da iş stresi nedeniyle intihar vakalarının artmasıyla Japon Sağlık Bakanlığı 80’li yıllarda bilimsel araştırmalar başlattı. Bu araştırmalarda ağaçların salgıladığı “fitonsit” isimli maddenin insan sağlığına olan olumlu etkisi kanıtlandı ve ilk kez 1982’de Shinrin-Yoku (Orman Terapisi) kavramı gündeme geldi. Uzun yıllar devam eden araştırmaların sonucunda Japon Sağlık Bakanlığı Shinrin-Yoku’nun tıp literature içinde değerlendirilmesini sağladı.

Orman Terapisi’nin içeriğinde “Eğitimli rehber eşliğinde tüm duyular açık olarak doğada sessizce yürümek, sesleri, kokuları, renkleri hissetmek, kısaca doğayı içine çekmek” bulunuyor.

 

 

 

"Orman Terapisi"nin Faydaları

Japonya’nın dışında Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bir sağlık yöntemi haline gelen Orman Terapisi;

Bağışıklık sistemindeki faydalı hücreleri güçlendirir *

Tansiyonu dengeler *

Stresi azaltır *

Kan şekerini dengeler *

Çocuklar da dahil olmak üzere odaklanmayı artırır *

Enerji seviyenizi yükseltir *

Uykusuzluğa iyi gelir *

 

 

NG Sapanca'da Orman Terapisi

Dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında bulunan World Luxury Hotel Awards tarafından 2015’ten beri En Lüks Resort Spa ve En Lüks Doğa Oteli ödüllerine layık görülen NG Sapanca, Orman Terapisi’nin Türkiye’deki öncüsü oldu.
Her biri kayıt altında binlerce ağacın bulunduğu ormanın içinde yer alan NG Sapanca’nın yemyeşil huzur dolu doğasında eğitimli terapist eşliğinde, Orman Terapisi’ni deneyimleyebilir, doğanın iyileştirici gücünü hissedebilirsiniz.
Doğada yapacağınız yürüyüşün ardından, Sapanca’nın bitki örtüsünde sık rastlanan ıhlamur ve kestane ağaçlarının özlerinden hazırlanan yağlarla yapılan Orman Terapisi’ne özel masajlarla unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz.

Orman Terapisi Paket detayları için tıklayınız.