Rezervasyon Yap
Otel
Giriş ve Çıkış Tarihi
Yetişkin
Ücretli Çocuk
(6-12)
Bebek
(0-5)

Wellness bir yaşam biçimidir.İdeal sağlığa kavuşabilmek ve bunu devam ettirmek, dengeli beslenmek, düzenli fiziksel aktivite yapmak, stresi kontrol altında tutmak, kaliteli bir uyku almak “wellness yaşam biçimi” için gerekli olan temel bileşenlerdir. Wellness yaşam biçimini uygularken uzun vadeli bir kazanç elde etmek istiyorsanız bu aktiviteleri ve hayat felsefesini yaşam tarzınız ve alışkanlıklarınızla birleştirmelisiniz. Aliva Wellness olarak bu alışkanlıkları edinmeniz için sizinle birlikte olacağız ve hayatınız boyunca dikkat etmeniz gereken noktaları göstermeye çalışacağı. Doğru beslenmenin, doğru aktivite yapmanın yollarını göstereceğiz.

Siz değerli konuklarımız için “Aliva Wellness”, doğru beslenmenin nasıl olması gerektiğini gösteren, kalori hesapları ile uğraşmayan, detokslar veya dönemsel kilo kayıpları gibi endişeleri olmayan, size hayatınız boyunca sağlıklı yaşamanız için yol göstermeye çalışan bir “Sağlıklı Yaşam Merkezi” olarak hizmetinize sunulmuştur.
“Düzenli Diyetle, Sağlıklı Bir Yaşam Dilerim”

Diyetisyen Ali DERELİ

 

 

Aliva Wellnes Sağlıklı Yaşam Programı

Programın adından da anlaşılacağı üzere amacımız 'hayatımızı daha iyi yaşayabilmek için daha sağlıklı olmak.' Sizleri sağlık konusunda bilinçlendirebilmek, sürdürülebilir sağlıklı yaşam tarzı için teşvik edebilmek, bireysel danışmanlık vererek kişisel sağlık potansiyelinizi artırıp risk faktörlerinizi azaltmak en önemli amacımızdır.

 

 

  • Otele yerleşme: Otele, programa başlama tarihinizden önceki akşam yerleşmeniz ve ertesi sabah programa başlamanız beklenmektedir.
  • Diyetisyen konsültasyonu: Sabah kalktığınızda diyetisyen buluşmanız ile programınız başlamaktadır. Sağlık durumunuz, beklentileriniz, yapılabilecekler ile ilgili karşılıklı paylaşımınızdan oluşmaktadır.
  • Vücut kompozisyonunuz: Aç karnına sabah ilk tartımınız ve vücut kompozisyonunuz ölçülmektedir. Çıkan sonuç diyetisyeniniz tarafından değerlendirilmektedir.
  • Metabolizma ölçümleri: 15 dakika süren, oksijen tüketiminizi ölçen metabolizma ölçüm cihazı ile bazal metabolizma hızınız hakkında en doğru sonuca ulaşmaktayız. Bu işlemden sonra kolunuza metabolik holderınız takılmaktadır.
  • Menü seçimi: Metabolizma ölçümlerinizden hemen sonra menü seçiminiz yapılmaktadır. Seçilmeyi bekleyen 3 farklı kalori düzeyinde menünüz bulunmaktadır. Her bir menü kendi içerisinde 6 farklı seçeneğe sahiptir. Menülerinizi ağız tadınıza göre kendiniz belirlemektesiniz. Seçtiğiniz yemekler size özel olarak doğru hazırlama ve pişirme teknikleri ile “tuzsuz” olarak hazırlanmaktadır.

 

Günlük Özel Program

08:00 Sabah kahvaltısı
Ara (gazete vs.)
10:30 Ara öğün
10:35 Doğa yürüyüşü (egzersiz uzmanı ile birlikte 4 parkurdan biri ve sizin fiziksel özelliklerinize göre süresi ve temposu ayarlanacak
olan yürüyüşünüz belirlenecektir. Yürüyüşlerinizde, egzersiz uzmanımız eşlik edecektir.)
11:30 Streching (yürüyüş sonrası kaslarınızın rahatlaması için salonumuzda egzersiz uzmanı eşliğindeki hareketler.)
12:30 Öğle yemeği
Ara (dinlenme)
14:30 Ara öğün
14:35 Doğa yürüyüşü (egzersiz uzmanı ile birlikte 4 parkurdan biri ve sizin fiziksel özelliklerinize göre süresi ve temposu ayarlanacak
olan yürüyüşünüz belirlenecektir. Yürüyüşlerinizde egzersiz uzmanımız eşlik edecektir.)
15:30 Streching
16:30 Ara öğün
16:35 Su jimnastiği
Ara (masaj, spa kullanımı vs.)
18:30 Akşam yemeği
20:30 Ara öğün
23:00 Kaliteli uyku'

*Program süresince günde iki kez tansiyon kontrolleriniz yapılmaktadır. Sizi Aliva Wellness’a, sağlıklı yaşamla buluşmaya bekliyoruz. Detaylı bilgi ve programa katılım için: 0264 24256 00 / [email protected]'