Rezervasyon Yap
Otel
Giriş ve Çıkış Tarihi
Yetişkin
Ücretli Çocuk
(6-12)
Bebek
(0-5)

Masajlar

Aliva Spa'da uzman terapistler tarafından uygulanan, farklı spa kültürlerine ait masaj terapileri ile yenilenin.

Baskılı Masajlar

Spor etkinlikleri öncesinde, kasları aktif hale getirmek, sonrasındaysa kasları rahatlatıp dinlendirmek amacıyla uygulanan, baskıları yoğun bir masajdır.

Vücuttaki lenf bezi bölgelerine uygulanan lenf drenaj masajıyla lenf dolaşımı harekete geçirilerek, vücutta toplanan ödem ve toksinlerin dışarı atılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır.
 

Kür halinde uygulandığında selülitli bölgelerde gözle görülür azalma sağlayarak, bölgesel incelmeyi destekleyici etki yapar.

Refleksoloji bir tür denge masajıdır. Özel el teknikleriyle ayaklara uygulanan bu masajda amaç, vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, fiziksel ve ruhsal iyileşme sağlamaktır.

Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj, kan dolaşım hızını artırır, hücre ve dokuları canlandırır. Aynı zamanda kas gerilimini azaltarak rahatlama sağlar.
 

Parmakların, dirseklerin ve ellerin baskı teknikleri için özenle kullanıldığı bir terapi yöntemidir. Bu terapide temel amaç, bedenin bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

Uzakdoğu Masajları

Bali masajında vücuttaki refleks noktaları üzerine uygulanan etkili baskılar, yüzeydeki kas dokusunu geçerek, derinlere etki eder. Enerji akışını düzenleyerek enerji seviyesini düzeltir.
 

Baş, boyun ve omuz bölgesine uygulanan rahatlatıcı, stresten arındırıcı, dinlendirici bir terapidir.
 

Uzun süre ayakta kalmaktan ve yorgunluktan kaynaklanan ağrıları gidermeye ve egzersiz sonrası yorulan kasları dinlendirmeye yardımcı olur.
 

Dört el masajı, bay ve bayan iki terapistin senkronize el hareketleriyle uygulanır. Stresten arınmak ve kendini şımartmak isteyenlerin özel masaj terapisidir.
 

Vücudu, zihni ve ruhu dengelemek için yer minderinde yoga, streching ve baskı teknikleriyle uygulanan masajdır.
 

Hawai Adaları’nda yaşayan geleneksel Kahuna Şifacıları’nın tapınak masajı olarak krallara uyguladığı bu özel masaj, ruh ve bedeni dinlendirir, pozitif enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olur.
 

Şifalı ot terapisi olarak bilinen Tayland bitkisel kompres masajı, vücudunuzun kilit bölgelerindeki kas gerilimini ve sertleşmeyi gevşetmek için yapılır.
 

Ayurvedik Masajlar

Sıcak ayurveda yağı uygulamasıyla yapılan, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren geleneksel Hint baş masajıdır.
 

Bu geleneksel masaj, kan dolaşımınızı harekete geçirerek zararlı maddelerin vücuttan atımını hızlandırır. Tüm vücudunuza uygulanan sıcak ayurveda yağı ruhunuzu rahatlatacaktır.
 

Aliva Dokunuşları

Bebeğin, vücudunu ve organlarını daha iyi tanımasına yardımcı olurken, zekâ ve duyularının gelişimine de katkıda bulunur. Anneyle bebek arasındaki özel bağı destekler.
 

Hamilelik döneminin üç ve altıncı ayları arasında yapılan rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici masajdır.
 

Bölgesel olarak uygulanan klasik masaj terapisidir.
 

Aromaterapi yağları, doğal bitki ve çiçek özlerinin bitkisel bir baz yağıyla karıştırılması sonucu elde edilir. Bu yağlarla yapılan masaj yumuşak, dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir.
 

Sıcak volkanik taşlarla vücutta bloke olmuş enerjiyi çözüp, enerji akışını düzenleyen terapidir. Bu masaj özellikle stresin vücut üzerinde oluşturduğu olumsuzlukların giderilmesinde iyi sonuç verir.
 

Aromatik mumların, eritilerek vücunuza uygulandığı dinlendirici bir masaj türüdür. Yoğun nemlendirici formülü, benzersiz kokusu ile mumun çok ötesinde olan Aura mumları, Soya, E Vitamini, Omega 3 ve Omega 6 içerir. Cilt ısısına yakın erime derecesiyle ılık masaj yağına dönüşür.

Haşhaş yağı, tansiyon hastaları için bulunmaz bir ilaç etkisi göstermektedir. Cilde masaj yapılarak uygulandığında cildi besleyici özelliği vardır.
 

Her burcun kendine özgü bir karakteri ve vücut anatomisi bulunmaktadır. Bundan yola çıkarak farklı bitkisel içerikteki aromatik yağlarla, her burca özgü masaj uygulamasıdır.
 

Bakımlar

Vücut Bakımları

Hanakasumi özel bakımı, kiraz çiçeği ve pirinç tozu özleri içeren peelingin ısıtılıp tüm vücuda uygulanması ile başlar. Özel Hanakasumi ritüeli eşliğinde tüm vücuda yedirilen peeling özel yumuşak bakım havluları ile temizlenir. Ardından mistik Asya kokuları ile donatılmış Hanakasumi Shea yağı, ayaklardan başlayarak tüm vücuda rahatlatıcı özel masajı ile uygulanır.

Rasul kabininde uygulanan bu bakımda, çamur cildi temizlerken aynı zamanda nem ve mineral dengesini de düzenler. Termal çamur bakımı, cilde canlılık ve parlaklık kazandıran, sonrasında vücutta hoş bir koku bırakan, keyifli bir bakımdır.

Renk ve su terapisi özellikli sarmalama yatağında uygulanan bu bakımın en önemli etkisi, yosunun içerisinde bulunan bol miktarda vitamin ve mineraller sayesinde vücuttaki ödemi atmasıdır. Kür halinde uygulandığında vücut şekillendirmede de son derece etkilidir. Bakımın bir diğer özelliği de yağ dengeleyici ve dezenfekte edici özelliğiyle sivilce kurutucu olmasıdır.

Vücudunuzda toksinlerin yoğun olarak hangi bölgelerde biriktiğinin belirlenmesinin ardından bu toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan,etkili ve pratik bir yöntemdir.

Yenileyici deniz tuzu ve tarçın özlü peeling’in ardından uygulanan yaşam iksiri yağının etkisiyle cildiniz nefes alır, canlanır ve pürüzsüz parlak görünümünü uzun süre korur.

Peeling bakımları cildi ölü derilerden arındırarak, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda cildi yeniler ve nem kazandırır. Size de kahve keyfi, meyve özleri ve altın ışıltısı peeling seçeneklerinden dilediğinizi seçmek kalır.

Düzenli yapıldığında selülitli bölgelerde etkisi çok daha iyi hissedilen bakımdır ve yağları parçalayıp cildin pürüzsüz olmasını ayrıca siyah nokta temizlemekten ayak bakımına kadar faydası vardır.

Vücut Arındırma Bakımları

Özel peelling bakımı sonrasında, gül suyu ile yıkanan ayaklarınızdan günün tüm yorgunluğu uçup gider.

Hamam bölümünde, vücudu temizleyen, ferahlatan ve özel bitkisel sabunlarla nemlendiren kese ve köpük masajı uygulamasıdır.

Geleneksel Türk hamamında keseyle başlayan terapi, cildi nemlendirme ve besleme özelliği yüksek aromatik losyonlar taçlandırılıyor. (kese+köpük+aromatik losyon uygulaması)

Nemini kaybetmiş ya da kuruyup yıpranmış cilt yapısını yeniden düzenlemeye yardımcı olur.
Bakım sonrasında hemen hissedilen yumuşaklık ve nem etkisini uzun süre korur.

Hidro Bakımlar

Suite odada jakuzide aromatik kokular ve mineralli köpük ile masaj sonrası uygulama ritüeli ile ruhunuzu şımartın.

Hidroterapi seansı sırasında basınçlı suyun vücudun belirli bölgelerine ritmik hareketlerle yaptığı masaj uygulamasıyla kan dolaşımı hızlandırılır, rahatlık, canlılık ve enerji artırımı sağlanır.

Cilt Bakımları

Aliva Spa’nın en özel ve yoğun bakımıdır. Yıpranmış ciltleri tazeler, özellikle stresin ciltte bıraktığı izleri onarır ve cildin performansını artırır.

Sadece göz ve dudak çevresindeki nem oranını artırarak, kırışıkları önleyen ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan özel bir bakımdır. Temel bakımla birlikte uygulama gerektirir.

İnce çizgilerin yoğunluğunu gözle görülür derecede azaltarak daha genç ve canlı bir cilt görünümü sağlayan bakımdır.

Olgun ciltlerde, cilde C vitamini yüklemesi yapılarak uygulanan bakımdır.

Cilt tipine uygun olarak, cildin temel ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, traş sonrası yaşanan sıkıntıları da hafifleten, erkeklere özel bir bakımdır.

Cildin nem ihtiyacını karşılayarak cilde hayat ve enerji verir. Kullanılan ürünlerin içeriğinde lotus çiçeği sütü, ipek proteinleri, aloe vera gibi nemlendirici ve besleyici özellikli bileşenleri olan, seçkin bir bakımdır.

Hassas, alerjik ve kılcal damar problemi olan ciltleri yatıştıran, özel maskesiyle sakinleştirici bir bakımdır.

Yağlı ve problemli cilt tipleri için derin temizlik ve arındırma işlemi yaparak, cildi netleştiren, yağdan dolayı var olan parlaklığı azaltan ve sağlıklı mat bir görünüme kavuşturan bakımdır.

Özellikle mevsim değişikliklerinde temel bakımla birlikte uygulanarak cildi yenileyip canlandıran ve yıpranmalara karşı koruyan, sırrı egzotik meyve özlerine dayanan bir bakımdır.

Normal cilt tipleri için uygun profesyonel ürünlerle yapılan temel cilt bakımıdır. Cildi yenileyip, canlandırır.

Paketler

NG Afyon Aliva Termal Spa Merkezi üyelikleri, spa genel alanları ve fitness merkezi kullanımlarını içermektedir. Üyelerimiz yaz aylarında açık havuzlardan da faydalanabilirler.

Romantik Paket (2 Kişi) 110 dk

*Ayak Seremoni
*Geleneksel Bali Masajı
*Kleopatra Bakımı

Canlandırıcı Paket (1 Kişi) 130 dk

*Harem Ritüeli
*Dengeleyici Yosun Bakımı
*Bali Mandara (Dört El) Masajı

Sultan Paketi (1 Kişi) 95 dk

*Sultanın Hamam Sefası
*Aliva Secret Cilt Bakımı

Yenileyici Paket (1 Kişi) 55 dk

*Harem Ritüeli
*Kahve Peeling

Dinlendirici Paket (1 Kişi) 55 dk

*Harem Ritüeli
*Aliva Dokunuşu
*Bitki Çayı İkramı

Masaj Paketi

*Aliva Dokunuşu
*Bali Baş, Boyun ve Omuz Masajı (5'li Paket) / 30 dk
*Shirodhara (10'lu Paket) / 30 dk

Aliva Set

*Geleneksel Bali Masajı  (5'li Paket) / (50 dk)
* Aliva Aromaterapi (10'lu Paket) / (50 dk)
* İsveç Masajı (5'li Paket) / (80 dk)

Aliva'da Altın Paket (2 Kişi) 150 dk

*Harem Ritüeli
*Burç Masajı

Aliva'da Sürpriz Paket (1 Kişi) 105 dk

*Harem Ritüeli
*Termal Çamur Tüm Vücut
*Geleneksel Bali Masajı