Rezervasyon Yap
Otel
Giriş ve Çıkış Tarihi
Yetişkin
Ücretli Çocuk
(6-12)
Bebek
(0-5)

Masajlar

Aliva Spa'da uzman terapistler tarafından uygulanan, farklı spa kültürlerine ait masaj terapileri ile yenilenin.

Baskılı Masajlar

Spor etkinlikleri öncesinde, kasları aktif hale getirmek, sonrasındaysa kasları rahatlatıp dinlendirmek amacıyla uygulanan, baskıları yoğun bir masajdır.

Vücuttaki lenf bezi bölgelerine uygulanan lenf drenaj masajıyla lenf dolaşımı harekete geçirilerek, vücutta toplanan ödem ve toksinlerin dışarı atılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır.

Kür halinde uygulandığında selülitli bölgelerde gözle görülür azalma sağlayarak, bölgesel incelmeyi destekleyici etki yapar.

Refleksoloji bir tür denge masajıdır. Özel el teknikleriyle ayaklara uygulanan bu masajda amaç, vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, fiziksel ve ruhsal iyileşme sağlamaktır.

Parmakların, dirseklerin ve ellerin baskı teknikleri için özenle kullanıldığı bir terapi yöntemidir. Bu terapide temel amaç, bedenin bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj, kan dolaşım hızını artırır, hücre ve dokuları canlandırır. Aynı zamanda kas gerilimini azaltarak rahatlama sağlar.

Ayurvedik Masajlar

Sıcak ayurveda yağı uygulamasıyla yapılan, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren geleneksel Hint baş masajıdır.

Bu geleneksel masaj, kan dolaşımınızı harekete geçirerek zararlı maddelerin vücuttan atımını hızlandırır. Tüm vücudunuza uygulanan sıcak ayurveda yağı ruhunuzu rahatlatacaktır.

Tüm vücudunuza, iki terapist eşliğinde senkronize yapılan eşsiz ve gerçek bir dinlenme hissi oluşturan Hint masajıdır.

Uzakdoğu Masajları

Bali masajında vücuttaki refleks noktaları üzerine uygulanan etkili baskılar, yüzeydeki kas dokusunu geçerek, derinlere etki eder. Enerji akışını düzenleyerek enerji seviyesini düzeltir.

Baş, boyun ve omuz bölgesine uygulanan rahatlatıcı, stresten arındırıcı, dinlendirici bir terapidir.

Uzun süre ayakta kalmaktan ve yorgunluktan kaynaklanan ağrıları gidermeye ve egzersiz sonrası yorulan kasları dinlendirmeye yardımcı olur.

Dört el masajı, bay ve bayan iki terapistin senkronize el hareketleriyle uygulanır. Stresten arınmak ve kendini şımartmak isteyenlerin özel masaj terapisidir.

Vücudu, zihni ve ruhu dengelemek için yer minderinde yoga, streching ve baskı teknikleriyle uygulanan masajdır.

Hawai Adaları’nda yaşayan geleneksel Kahuna Şifacıları’nın tapınak masajı olarak krallara uyguladığı bu özel masaj, ruh ve bedeni dinlendirir, pozitif enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Şifalı ot terapisi olarak bilinen Tayland bitkisel kompres masajı, vücudunuzun kilit bölgelerindeki kas gerilimini ve sertleşmeyi gevşetmek için yapılır.

Aliva Dokunuşları

Hamilelik döneminin üç ve altıncı ayları arasında yapılan rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici masajdır.

Aromaterapi yağları, doğal bitki ve çiçek özlerinin bitkisel bir baz yağıyla karıştırılması sonucu elde edilir. Bu yağlarla yapılan masaj yumuşak, dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Sıcak volkanik taşlarla vücutta bloke olmuş enerjiyi çözüp, enerji akışını düzenleyen terapidir. Bu masaj özellikle stresin vücut üzerinde oluşturduğu olumsuzlukların giderilmesinde iyi sonuç verir.

Bölgesel olarak uygulanan klasik masaj terapisidir.

Bakımlar

Dünyaca ünlü spa kozmetik markaları Sothy's, Sjal, Aura Chake ve Environ'un ürünleri kullanılarak uygulanan, cildinizin ihtiyacına yönelik bakımlarla tazelenin.

Vücut Tedavileri

Peeling bakımları cildi ölü derilerden arındırarak, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda cildi yeniler ve nem kazandırır. Size de kahve keyfi, meyve özleri ve altın ışıltısı peeling seçeneklerinden dilediğinizi seçmek kalır.

Yenileyici deniz tuzu ve tarçın özlü peeling’in ardından uygulanan yaşam iksiri yağının etkisiyle cildiniz nefes alır, canlanır ve pürüzsüz parlak görünümünü uzun süre korur.

Vücudunuzda toksinlerin yoğun olarak hangi bölgelerde biriktiğinin belirlenmesinin ardından bu toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan,etkili ve pratik bir yöntemdir.

Renk ve su terapisi özellikli sarmalama yatağında uygulanan bu bakımın en önemli etkisi, yosunun içerisinde bulunan bol miktarda vitamin ve mineraller sayesinde vücuttaki ödemi atmasıdır. Kür halinde uygulandığında vücut şekillendirmede de son derece etkilidir. Bakımın bir diğer özelliği de yağ dengeleyici ve dezenfekte edici özelliğiyle sivilce kurutucu olmasıdır.

Rasul kabininde uygulanan bu bakımda, çamur cildi temizlerken aynı zamanda nem ve mineral dengesini de düzenler. Termal çamur bakımı, cilde canlılık ve parlaklık kazandıran, sonrasında vücutta hoş bir koku bırakan, keyifli bir bakımdır.

Bu bakım iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada vücuttaki yağlar ses dalgaları ve elektro terapiyle parçalanır. Ardından parçalanan yağlar vakum terapiyle lenf kanallarına yönlendirilir ve vücuttan atılır.

Hanakasumi özel bakımı, kiraz çiçeği ve pirinç tozu özleri içeren peelingin ısıtılıp tüm vücuda uygulanması ile başlar. Özel Hanakasumi ritüeli eşliğinde tüm vücuda yedirilen peeling özel yumuşak bakım havluları ile temizlenir. Ardından mistik Asya kokuları ile donatılmış Hanakasumi Shea yağı, ayaklardan başlayarak tüm vücuda rahatlatıcı özel masajı ile uygulanır.

Vücut Arındırma Bakımları

Nemini kaybetmiş ya da kuruyup yıpranmış cilt yapısını yeniden düzenlemeye yardımcı olur.
Bakım sonrasında hemen hissedilen yumuşaklık ve nem etkisini uzun süre korur.

Geleneksel Türk hamamında keseyle başlayan terapi, cildi nemlendirme ve besleme özelliği yüksek köpük masajı ile taçlandırılır.

Hamam bölümünde, vücudu temizleyen, ferahlatan ve özel bitkisel sabunlarla nemlendiren kese ve köpük masajı uygulamasıdır.

Ayağa özel bir peeling uygulanır ve daha sonra günün yorgunluğunu gidermek için gül suyu ile durulanır.

Hidro Bakımlar

Hidroterapi seansı sırasında basınçlı suyun vücudun belirli bölgelerine ritmik hareketlerle yaptığı masaj uygulamasıyla kan dolaşımı hızlandırılır, rahatlık, canlılık ve enerji artırımı sağlanır.

Suite odada jakuzide aromatik kokular ve mineralli köpük ile masaj sonrası uygulama ritüeli ile ruhunuzu şımartın.

Cilt Bakımları

Normal cilt tipleri için uygun profesyonel ürünlerle yapılan temel cilt bakımıdır. Cildi yenileyip, canlandırır.

Özellikle mevsim değişikliklerinde temel bakımla birlikte uygulanarak cildi yenileyip canlandıran ve yıpranmalara karşı koruyan, sırrı egzotik meyve özlerine dayanan bir bakımdır.

Yağlı ve problemli cilt tipleri için derin temizlik ve arındırma işlemi yaparak, cildi netleştiren, yağdan dolayı var olan parlaklığı azaltan ve sağlıklı mat bir görünüme kavuşturan bakımdır.

Hassas, alerjik ve kılcal damar problemi olan ciltleri yatıştıran, özel maskesiyle sakinleştirici bir bakımdır.

Cildin nem ihtiyacını karşılayarak cilde hayat ve enerji verir. Kullanılan ürünlerin içeriğinde lotus çiçeği sütü, ipek proteinleri, aloe vera gibi nemlendirici ve besleyici özellikli bileşenleri olan, seçkin bir bakımdır.

Cilt tipine uygun olarak, cildin temel ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, traş sonrası yaşanan sıkıntıları da hafifleten, erkeklere özel bir bakımdır.

Olgun ciltlerde, cilde C vitamini yüklemesi yapılarak uygulanan bakımdır.

İnce çizgilerin yoğunluğunu gözle görülür derecede azaltarak daha genç ve canlı bir cilt görünümü sağlayan bakımdır.

Sadece göz ve dudak çevresindeki nem oranını artırarak, kırışıkları önleyen ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan özel bir bakımdır. Temel bakımla birlikte uygulama gerektirir.

Aliva Spa’nın en özel ve yoğun bakımıdır. Yıpranmış ciltleri tazeler, özellikle stresin ciltte bıraktığı izleri onarır ve cildin performansını artırır.

Genç ve olgun cilt tipleri için uygun, Lymphobiony cihazı ve özel ürünleriyle uygulanan, yaşlanma karşıtı etkileri yüksek, canlandırıcı bir bakımdır.

Paketler

Aliva Spa'da uzman terapistler tarafından uygulanan, farklı spa kültürlerine ait masaj terapileri ile yenilenin.