Ng Afyon Blog Termal Banner Ng Afyon Blog Termal Banner M

Türkiye'nin Termal Başkenti Afyon'da Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar, Türkiye'nin batısında yer alan ve termal suları, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bir şehirdir. "Termal Başkenti" olarak da bilinen Afyon, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Afyon'da Gezilecek Tarihi Yerler:

  • Afyon Kalesi:M.Ö. 13. yüzyılda Frigler tarafından inşa edilen Afyon Kalesi, şehrin en önemli tarihi simgelerinden biridir. Kaleden şehrin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.
  • Atatürk Heykeli:1933 yılında Atatürk tarafından açılan Atatürk Heykeli, Afyon'un en önemli anıtlarından biridir.
  • Zafer Anıtı:Büyük Taarruz'un zaferini anmak için 1935 yılında inşa edilen Zafer Anıtı, Afyon'un en önemli simgelerinden biridir.
  • Akören Höyüğü:M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Akören Höyüğü, Türkiye'nin en önemli arkeolojik sit alanlarından biridir.
  • Sandıklı Hüdavendigar Camii: 14. yüzyılda inşa edilen Sandıklı Hüdavendigar Camii, Anadolu'nun en güzel Selçuklu eserlerinden biridir.

Afyon'da Gezilecek Doğal Güzellikler:

  • Ömer Gedek Kanyonu: Doğa yürüyüşü ve kamp yapmak için ideal bir yer olan Ömer Gedek Kanyonu, Afyon'un en güzel doğal güzelliklerinden biridir.
  • Sandıklı Kaplıcaları:Şifalı suları ile bilinen Sandıklı Kaplıcaları, Afyon'un en önemli sağlık turizmi merkezlerinden biridir.
  • Ihsaniye Gölü:Kuş gözlemciliği ve piknik yapmak için ideal bir yer olan Ihsaniye Gölü, Afyon'un en güzel doğal alanlarından biridir.
  • Afyonkarahisar Hayvanat Bahçesi:Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Afyonkarahisar Hayvanat Bahçesi, çocuklar için ideal bir gezi yeridir.

NG Afyon'da Konforlu Bir Konaklama Deneyimi Yaşayın:

NG Afyon, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile sevdiklerinizle birlikte eşsiz bir tatil deneyim sunuyor. Afyon, doğal şifalı sularından faydalanmak ve eşsiz lezzetleri ile mutlaka görmeniz gereken bir yer.

NG Afyon'da konaklayarak Afyon'un tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

NG Afyon, sadece konforlu konaklama seçenekleriyle değil, aynı zamanda zengin kültürel mirası , eşsiz lezzetleri, özel tasarlanmış havuzlarıyla unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Burada geçirdiğiniz zaman, hem bedensel hem de ruhsal olarak yenilenmenizi sağlarken ailece katılabileceğiniz özel aktiviteler ve çocuklar için düzenlenen eğlenceli etkinliklerle dolu bir tatil vadediyor.

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için: https://www.nghotels.com.tr/tr/otellerimiz/ng-afyon/iletisim/